PRELEGENCI

Paweł Smoliński

Paweł Smoliński

Paweł Smoliński jest odpowiedzialny w Urzędzie Dozoru Technicznego za obszar innowacji i rozwoju. Ukończył studia na wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej w specjalności Automatyka, a także menedżerskie studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej oraz studia podyplomowe Energetyka Jądrowa na Wydziale MEL Politechniki Warszawskiej. W UDT pracuje od 12 lat gdzie między innymi, jako koordynator, a następnie kierownik wydziału, był odpowiedzialny za przygotowania UDT do zadań związanych z budową w Polsce pierwszej elektrowni jądrowej oraz rozwojem technicznych ram prawnych w tym zakresie. Od 2017 roku związany z departamentem innowacji i rozwoju gdzie wspólnie z zespołem wdrażał szereg rozwiązań podnoszących jakość inspekcji i rozwijających ofertę UDT w zakresie bezpieczeństwa technicznego. Wprowadzenie dronów jako narzędzi inspekcyjnych, robotyzacja, cyberbezpieczeństwo systemów przemysłowych, wykorzystanie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, czy przygotowanie UDT do zadań związanych z elektromobilnością to przykłady projektów realizowanych w ostatnich latach.

PRELEGENT

Michał Żuchowski

Senior IT Business Analyst

BIO

Od ponad 15 lat związany z obszarami: Manufacturing, Product Development, IT. Doświadczony w prowadzeniu interdyscyplinarnych zespołów i międzynarodowych projektów na styku produkcji, biznesu, IT.  Pracował w takich organizacjach jak: Bridgestone, Hewlett-Packard, IKEA Industry (Inter IKEA Group). Od 2020 roku w firmie Essity uczestniczy w globalnym projekcie transformacji biznesowej,  rozwijając i wdrażając narzędzia oraz procesy IT w ramach innowacji w produktach. Wykładowca studiów podyplomowych i studiów MBA, absolwent Uniwersytetu Uppsala w Szwecji

PRELEGENT

Jerzy Obojski

Senior Principal Quality Assurance R&D, Hitachi

BIO

Inżynier mechanik, autor licznych patentów, współautor książki „Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań”, posiadacz certyfikatu Level 3 MATRIZ. Trener i konsultant w GRUPIE ODITK. Znawca tematyki Design to Value (DtV) oraz Design to Cost (DtC), propagator metodologii TRIZ, nie tylko w Polsce. Od 2007 roku związany z tą częścią koncernu ABB, która została przejęta przez Hitachi. Wspiera tam praktyczną implementację TRIZ, DtV i DtC w działach R&D w różnych krajach. Jego kariera jest związana z rozwojem nowych produktów i usprawnieniami już istniejących. Obecnie skupia się na konsultingu i szkoleniach w ramach szeroko rozumianej wartości dodanej oraz bierze czynny udział w kreśleniu strategii biznesowych dla nowych produktów.

PRELEGENT

Wiktor Nichthauser

Division CI Manager, IEC Low Voltage Motors, ABB Sp. z o.o.

BIO

Ponad 15 lat doświadczenia w obszarze jakości w przemysłach: motoryzacji, wydobycia ropy naftowej i gazu. W ramach ABB najpierw 3 lata w robotyce, a od maja 2021 w systemach napędowych (silniki elektryczne niskiego napięcia).
Absolwent Politechniki Gdańskiej: Elektronika i Telekomunikacja oraz Zarządzanie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Psychologii Biznesu, a także absolwent Akademii Inżyniera Innowacji i Optymalizacji organizowanej przez GRUPĘ ODITK.

PRELEGENT

Wojciech Klimek

Senior Director R&D, ADVA Optical Networking

BIO

Wojciech Klimek: Pracuje w firmie ADVA Optical Networking od 2006 roku. Początkowo jako inżynier, później kierownik i obecnie dyrektor w dziale R&D. Poszukuje innowacji w różnych obszarach działalności firmy, od zarządzania po nowinki w świecie IT, starając się przenieść je na grunt swojej organizacji. Absolwent Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej oraz ExMBA Akademii Leona Koźmińskiego.

PRELEGENT

Daniel Bąk

Director of Network Engineering, , ADVA Optical Networking

BIO

Inżynier i szef zespołu Network Engineering w dziale badań i rozwoju ADVA Optical Network Engineering. Posiada 14 lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej. Od zawsze porusza się w świecie testów, szczególnie w obszarze sprzętu dla transmisji światłowodowej ze zwielokrotnieniem. Jest biegły w budowaniu zespołów badawczych, projektowaniu sieci testowych, kreowaniu i wdrażaniu strategii oraz procesów testowych, a także angażowania automatyzacji i mechanizacji działań w trakcie badań laboratoryjnych. Uczestniczył w projektowaniu, budowie oraz uruchomieniu kilku laboratoriów badawczych w ramach grupy ADVA Optical, w tym jednego z największych w Europie, mieszczącego do 350 szaf telekomunikacyjnych. Obecnie zajmuje się badaniami nad integracją technologii ADVA’y ze sprzętem oraz oprogramowaniem partnerów oraz klientów z całego świata. Prywatnie interesuje się modelarstwem lotniczym oraz przerzucaniem metalu.

PRELEGENT

Marek Oleksyn

Senior Counsel w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

BIO

Marek Oleksyn jest radcą prawnym, Senior Counsel w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Posiada osiemnastoletnie doświadczenie w ochronie własności intelektualnej włączając w to sprawy z zakresu znaków towarowych, patentów i wzorów oraz doradztwo w zakresie przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji, nazw domen internetowych oraz baz danych.

Doświadczenie Marka obejmuje reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej i przeciwdziałaniem nieuczciwej konkurencji, postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, a także w postępowaniach arbitrażowych oraz przed sądami UE. Marek zajmuje się również przygotowywaniem oraz negocjowaniem umów dotyczących nabywania i licencjonowania własności intelektualnej oraz umów dotyczących prac badawczo-rozwojowych.  Przygotowuje także projekty umów dotyczących transferu technologii. Doradztwo Marka obejmuje również zagadnienia związane z tzw. twórczością pracowniczą.

Jest autorem licznych publikacji w tym zakresie. Wykłada też na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, w tym na studiach podyplomowych MBA w Energetyce oraz studiach podyplomowych Prawo w biznesie nowych technologii i Prawo ochrony środowiska.

Ranking Legal 500 wyróżnił Marka jako „Next Generation Lawyer” w 2018 oraz 2019 roku, natomiast rankingi WTR1000 oraz IAM Patent 1000 wskazują Marka jako wiodącego specjalistę w dziedzinie własności intelektualnej (enforcement and litigation) Również międzynarodowy ranking Chambers & Partners wyróżnia Marka w dziedzinie własności intelektualnej.

PRELEGENT

Konrad Klepacki

lider start-upu Searis.pl

BIO

Wynalazca, kierownik projektów, przedsiębiorca. Pomiędzy typowymi działaniami R&D doradza i szkoli w GRUPIE ODITK. Posiada ponad 10 lat doświadczenia korporacyjnego jako kierownik projektów związanych z branżą automotive oraz tworzeniem zaawansowanych systemów IT i ICT. Jednak miłością Konrada są innowacje: był między innymi współzałożycielem start-upu Barobot, gdzie stworzył i skomercjalizował robotyczną maszynę barmańską. Jest niezwykłą na skalę Polski osobą, jeśli chodzi o zwycięstwa w konkursach innowacyjnych, począwszy od praktycznych produktów dla Decathlonu, po system sterowania satelitami dla amerykańskiego Air Force Space Command.
Aktualnie zajmuje się w start-upie searis.pl rozwojem bezzałogowej łodzi autonomicznej przeznaczonej do realizacji naukowych celów hydrograficznych. Jako ekspert TRIZ i entuzjasta nauki, łączy ciekawość badacza z pragmatyzmem koniecznym w sektorze prywatnym.

PRELEGENT

Katarzyna Gujska

trener, GRUPA ODITK

BIO

Skutecznie  wdrażała systemowe projekty rozwoju kompetencji dla wszystkich poziomów struktury klientów korporacyjnych. Odpowiadała za planowanie i wdrożenie procesów rozwojowych organizacji (standardy pracy, planowanie strategii, planowanie działań operacyjnych, wprowadzanie zmian, produktów, etc). Ceniona za szybkie rozumienie systemowych złożoności. Mimo iż nie jest inżynierem, doskonale rozumie potrzebę rozwoju tej grupy i w pracy z nimi osiąga znaczące rezultaty.

PRELEGENT

Jerzy Greblicki

Doradca Zarządu ds. Przemysłu 4.0

BIO

Jerzy Greblicki jest Doradcą Zarządu ds. Przemysłu 4.0 w firmie AIUT. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie informatyki i automatyki. Od 1996 r. Związany z Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej gdzie uzyskał stopień doktora.  Realizował szereg projektów z zakresu architekty systemów przetwarzania w chmurze.
Przez ostatnie 10 lat pracował nad optymalizacją procesu logistyki dla przemysłu. Obecnie zajmuje się opracowywaniem, wdrażaniem i produkcją autonomicznych pojazdów AGV dla przemysłu motoryzacyjnego. Jest także odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie rozwiązań Internetu Rzeczy dla Przemysłu 4.0.

PRELEGENT

Michał Maćkowiak

Wiceprezes ARP e-vehicles

BIO

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i studiów MBA na Uniwersytecie Aalto (Finlandia). Karierę zawodową rozpoczął w dziale relacji inwestorskich i rynków kapitałowych w spółce z indeksu WIG20 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie odpowiada za zarządzanie działem innowacji w grupie RAFAKO. Lider projektu pierwszego polskiego autobusu elektrycznego z bateriami w podwoziu oraz prezes spółki RAFAKO E-BUS. Ściśle współpracujący na co dzień z InnoEnergy. Ekspert w H2020 w EASME. Wspiera start-upy w Europie w sektorze energii i elektromobilności. Aktywnie uczestniczy w działaniach European Battery Alliance pod skrzydłami Komisji Europejskiej. Ostatnio zaangażowany także w rynek venture capital, szczególnie w kształtowanie rynku VC w Polsce.

PRELEGENT

Lech Mytnik

Engineering Manager Jupiter Bach

BIO

Engineering Manager Jupiter Bach. Członek zespołu zarządzającego fabryką w Policach. Na co dzień przewodzi zespołowi inżynierów i techników pracując nad wdrożeniami kompozytowych obudów gondol elektrowni wiatrowych oraz ciągłym doskonaleniem procesów produkcji. 15 lat doświadczenia inżynierskiego. Doświadczenie inżynierskie oraz liderskie zdobywał pracując głównie w firmach skandynawskich, takich jak Cargotec, Sonion oraz Volvo Bus. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Studia ukończył w roku 2006 jako najlepszy dyplomant wydziału Mechaniczno-Energetycznego.

PRELEGENT

Łukasz Pieniak

Account  Manager CEE, HBM PRENSCIA

BIO

Przedsiębiorca, kierownik projektów, od 2013 roku Account  Manager CEE w firmie HBM PRENSCIA należącej do grupy Spectris. Na co dzień odpowiedzialny za rozwój firmy w Europie Centralno – Wschodniej.  Specjalizuje się w kompleksowym udoskonalaniu procesów niezawodnościowych w przedsiębiorstwach. Posiada doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych w zakresie analizy danych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego  oraz Executive MBA Polskiej Akademii Nauk.

PRELEGENT

Bartłomiej Świątek

Application Engineer, HBM Prenscia Sp. z o.o.

BIO

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Ekspert z sześcioletnim doświadczeniem w analizie niezawodności. Obecnie zajmuje się wspieraniem firm w budowaniu i rozwijaniu programów niezawodnościowych. Prowadzi szkolenia i doradza m.in. w zakresie metodologii Reliability Centered Maintenance, analizy przeżycia, niezawodności systemów czy metody FMEA.

PRELEGENT

Marek Sodolski

Senior Program Manager,  Localsearch (Swisscom Directories AG)

BIO

Executive z bogatym doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych korporacjach w zakresie strategii sprzedaży i zarządzania portfolio projektów. Expert w zakresie synergii sprzedaży w kanałach cyfrowych oraz „off-line”. Wraz z zespołem zdobył „Gazelę biznesu” Pulsu Biznesu za 120% wzrostu sprzedaży w ciągu trzech lat. Wieloletni członek jury polskiego oraz globalnego konkursu „Project Excellence Award” oraz komisji sędziowskiej konkursu „Polish National Sales Award”. Absolwent architektury i studiów MBA. Posiada certyfikat IPMA Projects Director A.

PRELEGENT

Ryszard Czapski

Global Manufacturing Engineering Director, Vesuvius

BIO

W ciągu ostatnich 20 lat przyczynił się do rozwoju takich firm jak TRW, NSK, Mangeti Marelli, Lear gdzie zarządzał miedzy innymi zakładami produkcyjnymi, R&D, Inżynierią Produkcji i Nowymi Uruchomieniami. Przejęcie kontroli nad projektem a następnie wprowadzenie go na nowy poziom wydajności jest jego mocną stroną. Trener rozwoju osobistego. Pomaga rozwijać zespoły i transformować organizacje. Obecnie w Vesuvius jako Global Manufacturing Engineering Director dla dwóch dywizji odpowiada za rozwój nowych technologii produkcyjnych i zarządzanie projektami. Absolwent Erickson College International, Canadian International Management Institute / Harvard Business School Publishing i Politechniki Częstochowskiej.

PRELEGENT

Marcin Powązka

Główny konstruktor i dyrektor Badań i Rozwoju, Radiotechnika

BIO

We Wrocławskiej firmie Radiotechnika Marketing blisko 20 lat. Jest tam głównym konstruktorem i dyrektorem Badań i Rozwoju. Inżynier kochający elektronikę. Karierę zawodową rozpoczął jako konstruktor elektronik o specjalizacji kompatybilność elektromagnetyczna. Od ponad 10 lat kieruje zespołem inżynierów konstruktorów mechaników, elektroników oraz programistów, którzy zajmują się projektowaniem specjalistycznych urządzeń do zastosowań w przemyśle ciężkim i zbrojeniowym m.in. wiązek elektrycznych i światłowodowych, urządzeń zasilających i sterujących. Pomimo rozwoju w kierunku zarządzania w dalszym ciągu ma duszę konstruktora, któremu zagadnienia z dziedziny kompatybilności elektromagnetycznej są bardzo bliskie.

PRELEGENT

Andrzej Pruziński

Dyrektor techniczny, ESSELTE

BIO

Andrzej Pruziński – dyrektor techniczny największej fabryki ESSELTE.
Inżynier i menadżer. Absolwent Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH. Zaprzyjaźniony z TRIZ, trener Kaizen. Bogate doświadczenie zawodowe w utrzymaniu i budowie maszyn oraz zarządzaniem przepływem produkcji. Przeszedł przez różne szczeble kariery zawodowej w służbach technicznych zakładów przemysłowych.

PRELEGENT

Jarosław Pilarczyk

CEO, Skyrise.Tech sp. z o.o. sp. k.

BIO

Przedsiębiorca, założyciel oraz zarządzający Skyrise.Tech (od czerwca 2021 część fińskiej spółki technologicznej Etteplan). Ponad 10 lat realizuje dedykowane produkty technologiczne w zakresie projektowania, rozwoju oraz wdrażanie ich na rynek. Tworzenie produktów technologicznych, które odnoszą sukces wymaga dobrze zdefiniowanych celów oraz odpowiedniego zespołu. Sama technologia jest dla niego jedynie narzędziem dostarczenia wartości, a dużo więcej uwagi poświęca zrozumieniu jak tą wartość dostarczyć korzystając z różnych narzędzi jak Business Model Canvas, Google Design Sprint czy Value First. Jeden z założycieli Product Development Management Association Central Europe. Fan metodyki pracy rozwijanych przez Alexa Osterwaldera twórcy Business Model Canvas, szczególnie w zakresie rozwijania innowacyjnych produktów oraz zarządzania pracami R&D przez prowadzenie biznesowych eksperymentów.

PRELEGENT

Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik

Dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska

BIO

Zarządza Obszarem Podatków i Finansowania Innowacji w Ayming Polska, wspierając przedsiębiorstwa we wdrażaniu rozwiązań umożliwiających budowanie przewagi konkurencyjnej. Przewodniczy zespołowi ds. ulg innowacyjnych w Radzie Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Od lat wspomaga przedsiębiorców w efektywnym wykorzystaniu dostępnych narzędzi finansowania innowacji, w tym ulgi na badania i rozwój oraz IP Box. Współpracuje z międzynarodowymi organizacjami i polskimi przedsiębiorstwami z wielu branż, m.in. chemicznej, automotive, IT, górniczej, spożywczej czy przetwórczej. Mawia, że innowacja nie ma PKD, a działania B+R są nieodzownym elementem funkcjonowania firm w XXI wieku.

PRELEGENT

Zbigniew Duda

Dyrektor ds. Optymalizacji Produkcji, IMPEL S.A.

BIO

Od ponad 15 lat inicjujący i wspierający transformacje organizacji produkcyjnych z różnych branż w oparciu o inspirację LEAN, TRIZ, Teorią Ograniczeń. Aktualnie w Grupie IMPEL reorganizuje również sferę usługową.

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, Wydziału Mechatroniki, Specjalność Lotnictwo.

Michał Hałas

Gospodarz konferencji

323