PRELEGENCI

David Knott

KEYNOTE SPEAKER

David pracował w firmie Rolls-Royce plc przez 39 lat, z czego ostatnich 10 jako Senior Manager odpowiedzialny za portfel projektów innowacyjnych. Jako szef badań i technologii (inżynieria systemów) kierował globalną siecią interdyscyplinarnych specjalistów, badaczy i programistów, rozwijając narzędzia, nakierowane na ulepszanie procesów projektowania technicznego, które są wykorzystywane w firmie Rolls-Royce na całym świecie.

Zaczynał w Rolls Royce, jako stażysta. Niemal 20 lat był konstruktorem i później szefem zespołu rozwijającego nowe silniki lotnicze. Wówczas jako lider zespołu projektowego silnika „Trent” wygenerował dwa patenty, które stały się laureatami nagrody patentowej najwyższej wartości Rolls-Royce. Poza tym jest autorem 26 patentów. Ostatnie 20 lat jego kariery związane było z badaniami mającymi na celu dostarczanie innowacji w dziedzinie produktów, procesów i narzędzi. W tym czasie poznał sposoby na synergię środowiska akademickiego i przemysłu.

PRELEGENT

Lech Mytnik

Dyrektor R&D  HIAB Cargotec

BIO

Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w Firmie Hiab. Członek zespołu zarządzającego fabryką w Stargardzie oraz grupy kierującej linią biznesową Żurawi Leśnych i Recyklingowych. Na co dzień przewodzi zespołowi konstruktorów i techników opracowujących nowe rozwiązania dla żurawi przeładunkowych. Doświadczenie inżynierskie zdobywał pracując głównie w firmach skandynawskich, takich jak Sonion oraz Volvo Bus. Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Studia ukończył w roku 2006 jako najlepszy dyplomant wydziału Mechaniczno-Energetycznego.

PRELEGENT

Michał Żuchowski

Project Portfolio Manager | IKEA Industry

BIO

Project Portfolio Manager w centrum rozwoju IKEA Industry, należącej do grupy Inter IKEA. Na co dzień kieruje interdyscyplinarnym zespołem inżynierów i kierowników projektu w kontekście mebli fornirowanych. Od ponad 13 lat związany z obszarem zarządzania zespołem, projektami, produkcją i usługami shared-services, m. in. w Bridgestone, Hewlett-Packard. Wykładowca studiów podyplomowych i studiów MBA, absolwent Uniwersytetu Uppsala w Szwecji. Posiada certyfikaty PMI PMP®, PSM I, AgilePM® Foundation, APMG Facilitation™ Foundation.

PRELEGENT

Jerzy Obojski

Senior Principal Quality Assurance R&D, Hitachi

BIO

Inżynier mechanik, autor licznych patentów, współautor książki „Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań”, posiadacz certyfikatu Level 3 MATRIZ. Trener i konsultant w GRUPIE ODITK. Znawca tematyki Design to Value (DtV) oraz Design to Cost (DtC), propagator metodologii TRIZ, nie tylko w Polsce. Od 2007 roku związany z tą częścią koncernu ABB, która została przejęta przez Hitachi. Wspiera tam praktyczną implementację TRIZ, DtV i DtC w działach R&D w różnych krajach. Jego kariera jest związana z rozwojem nowych produktów i usprawnieniami już istniejących. Obecnie skupia się na konsultingu i szkoleniach w ramach szeroko rozumianej wartości dodanej oraz bierze czynny udział w kreśleniu strategii biznesowych dla nowych produktów.

PRELEGENT

Wojciech Klimek

Senior Director R&D, ADVA Optical Networking

BIO

Wojciech Klimek: Pracuje w firmie ADVA Optical Networking od 2006 roku. Początkowo jako inżynier, później kierownik i obecnie dyrektor w dziale R&D. Poszukuje innowacji w różnych obszarach działalności firmy, od zarządzania po nowinki w świecie IT, starając się przenieść je na grunt swojej organizacji. Absolwent Wydziału ETI Politechniki Gdańskiej oraz ExMBA Akademii Leona Koźmińskiego.

PRELEGENT

Daniel Bąk

Director of Network Engineering, , ADVA Optical Networking

BIO

Inżynier i szef zespołu Network Engineering w dziale badań i rozwoju ADVA Optical Network Engineering. Posiada 14 lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej. Od zawsze porusza się w świecie testów, szczególnie w obszarze sprzętu dla transmisji światłowodowej ze zwielokrotnieniem. Jest biegły w budowaniu zespołów badawczych, projektowaniu sieci testowych, kreowaniu i wdrażaniu strategii oraz procesów testowych, a także angażowania automatyzacji i mechanizacji działań w trakcie badań laboratoryjnych. Uczestniczył w projektowaniu, budowie oraz uruchomieniu kilku laboratoriów badawczych w ramach grupy ADVA Optical, w tym jednego z największych w Europie, mieszczącego do 350 szaf telekomunikacyjnych. Obecnie zajmuje się badaniami nad integracją technologii ADVA’y ze sprzętem oraz oprogramowaniem partnerów oraz klientów z całego świata. Prywatnie interesuje się modelarstwem lotniczym oraz przerzucaniem metalu.

PRELEGENT

Marek Oleksyn

radca prawny, partner, kancelaria CMS

BIO

Marek Oleksyn jest radcą prawnym i partnerem w Zespole Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Technologii w międzynarodowej kancelarii CMS. Specjalizuje się w ochronie własności intelektualnej włączając w to sprawy z zakresu znaków towarowych, patentów i wzorów oraz doradztwo w zakresie przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji, nazw domen internetowych oraz baz danych.

Doświadczenie Marka obejmuje reprezentowanie klientów w postępowaniach sądowych związanych z ochroną własności intelektualnej i przeciwdziałaniem nieuczciwej konkurencji, postępowaniach spornych przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz w postępowaniach arbitrażowych. Marek zajmuje się również przygotowywaniem oraz negocjowaniem umów dotyczących nabywania i licencjonowania własności intelektualnej oraz umów dotyczących prac badawczo-rozwojowych.  Przygotowuje także projekty umów wdrożeniowych i utrzymaniowych w zakresie nowych technologii. Jego doradztwo obejmuje również zagadnienia związane z tzw. twórczością pracowniczą.

Marek posiada ponad szesnastoletnie doświadczenie w doradztwie z zakresu prawa własności intelektualnej. Jest autorem licznych publikacji poświęconych ochronie własności intelektualnej. Wykłada też na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, w tym na studiach podyplomowych MBA w Energetyce oraz studiach podyplomowych Prawo w biznesie nowych technologii.

Ranking Legal 500 wyróżnił Marka jako „Next Generation Lawyer” w 2018 roku, natomiast ranking WTR1000 w 2019 roku wskazuje Marka jako wiodącego specjalistę w dziedzinie własności intelektualnej (enforcement and litigation) i określa go jako „versatile rising IP star”. Również Chambers Europe wyróżnił Marka w 2019 roku w dziedzinie własności intelektualnej.

PRELEGENT

Konrad Klepacki

lider start-upu Searis.pl

BIO

Wynalazca, kierownik projektów, przedsiębiorca. Pomiędzy typowymi działaniami R&D doradza i szkoli w GRUPIE ODITK. Posiada ponad 10 lat doświadczenia korporacyjnego jako kierownik projektów związanych z branżą automotive oraz tworzeniem zaawansowanych systemów IT i ICT. Jednak miłością Konrada są innowacje: był między innymi współzałożycielem start-upu Barobot, gdzie stworzył i skomercjalizował robotyczną maszynę barmańską. Jest niezwykłą na skalę Polski osobą, jeśli chodzi o zwycięstwa w konkursach innowacyjnych, począwszy od praktycznych produktów dla Decathlonu, po system sterowania satelitami dla amerykańskiego Air Force Space Command.
Aktualnie zajmuje się w start-upie searis.pl rozwojem bezzałogowej łodzi autonomicznej przeznaczonej do realizacji naukowych celów hydrograficznych. Jako ekspert TRIZ i entuzjasta nauki, łączy ciekawość badacza z pragmatyzmem koniecznym w sektorze prywatnym.

PRELEGENT

Katarzyna Gujska

trener, GRUPA ODITK

BIO

Skutecznie  wdrażała systemowe projekty rozwoju kompetencji dla wszystkich poziomów struktury klientów korporacyjnych. Odpowiadała za planowanie i wdrożenie procesów rozwojowych organizacji (standardy pracy, planowanie strategii, planowanie działań operacyjnych, wprowadzanie zmian, produktów, etc). Ceniona za szybkie rozumienie systemowych złożoności. Mimo iż nie jest inżynierem, doskonale rozumie potrzebę rozwoju tej grupy i w pracy z nimi osiąga znaczące rezultaty.

PRELEGENT

Arkadiusz Sobkowiak

Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, PESA

BIO

Absolwent wydziału Mechaniki i Budowy Maszyn na Bydgoskim ATR (obecnie UTP). Uczestnik szeregu szkoleń dotyczących zarządzania projektami. Od wielu lat związany z konstruowaniem pojazdów szynowych. Inżynier, szef zespołów tworzących nowe konstrukcje taboru, a w ostatnich latach dyrektor badań i rozwoju oraz członek zarządu PESA S.A.

PRELEGENT

Marcin Sokołowski

Company BIM Manager, Wills Bros Civil Engineering Ltd. UK

BIO

Od ponad 15 lat związany z branżą produkcyjną, dewelopersko-budowlaną oraz konsultingiem. Członek zespołu autorskiego projektu „BIM Standard PL”. Trener BIM w GRUPIE ODITK. Prekursor pierwszych kompleksowych wdrożeń metodyki BIM w Polsce (od 2009 roku w Skanska). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno w Polsce, jak i Republice Irlandzkiej, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji. Pełnił różne funkcje w ramach specjalizacji: Zarządzanie Projektami/ IT oraz BIM. Zarządzał m. in. procesem formalno-prawnym budowy sieci komórkowej PLAY w czterech województwach Polski północnej. Odpowiadał również za rozwój kompetencji BIM w części kubaturowej oraz inżynieryjnej, w tym za komercjalizację innowacyjnych rozwiązań technologicznych w ramach zespołu Centrum Badań i Innowacji Skanska Polska.

PRELEGENT

Rafał Wiatr

Chief Technology Officer, VTS Group

BIO

Od czasu studiów na Politechnice Szczecińskiej zajmuje się wentylacją, klimatyzacją, chłodnictwem – od teorii, przez procesy, do konstrukcji i rozwiązań. Związany 20 lat z VTS Group, polskim producentem central klimatyzacyjnych (HVAC), zajmującym 8 miejsce na świecie. Wcześniej zarządzał tam PMO, R&D, Produkcją, Logistyką, Serwisem, Jakością, Sourcingiem, Procesem NPI.

PRELEGENT

Agnieszka Hrynkiewicz-Sudnik

Dyrektor Obszaru Podatków i Finansowania Innowacji, Ayming

BIO

Ekonomista, specjalista prawa podatkowego i finansów. Przewodniczy Zespołowi ds. Opracowania Rekomendacji Ulgi na B+R Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan. Posiada 12 letnie doświadczenie w doradztwie operacyjnym dla przedsiębiorstw. Przez 10 lat w zespole podatku od nieruchomości uczestniczyła i koordynowała prace w ponad 500 projektach w tym dla największych podmiotów w kraju. Od 2015 brała czynny udział w procesie kształtowania ulgi na działalność badawczo-rozwojową. Od 2017 nadzoruje i koordynuje realizację projektów ulgi B+R w Ayming Polska dla mikro, średnich i dużych przedsiębiorstw, z wielu gałęzi przemysłu. Mawia, że innowacja nie ma PKD, a działania B+R są nieodzownym elementem funkcjonowania przedsiębiorstw w XXI wieku.

PRELEGENT

Michał Maćkowiak

prezes spółki RAFAKO E-BUS

BIO

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i studiów MBA na Uniwersytecie Aalto (Finlandia). Karierę zawodową rozpoczął w dziale relacji inwestorskich i rynków kapitałowych w spółce z indeksu WIG20 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie odpowiada za zarządzanie działem innowacji w grupie RAFAKO. Lider projektu pierwszego polskiego autobusu elektrycznego z bateriami w podwoziu oraz prezes spółki RAFAKO E-BUS. Ściśle współpracujący na co dzień z InnoEnergy. Ekspert w H2020 w EASME. Wspiera start-upy w Europie w sektorze energii i elektromobilności. Aktywnie uczestniczy w działaniach European Battery Alliance pod skrzydłami Komisji Europejskiej. Ostatnio zaangażowany także w rynek venture capital, szczególnie w kształtowanie rynku VC w Polsce.

PRELEGENT

Monika Czech

Dyrektor R&D w Eaton Truck Components w Tczewie

BIO

Absolwentka wydziału mechanicznego Politechniki Gdańskiej oraz podyplomowych studiów MBA na Uniwersytecie Gdańskim. Zaczynała swoją karierę zawodową jako konstruktor skrzyń biegów, następnie zajmowała się obszarem technicznego wsparcia klienta, gdzie po analizie aplikacji dostosowywała odpowiednie skrzynie biegów pod parametry samochodu ciężarowego bądź autobusu. Od 15 lat działa w branży motoryzacyjnej zdobywając doświadczenie w wielu ciekawych międzynarodowych projektach. Obecnie, jako dyrektor zarządzająca zespołem  inżynierów, odpowiada za cały region EMEA. Jej zespół wspiera technicznie dział sprzedaży oraz jest częścią globalnej grupy inżynierskiej projektującej najnowsze rozwiązania techniczne  pod pojazdy ciężarowe oraz autobusy na całym świecie.

PRELEGENT

Jerzy Greblicki

Kierownik działu Radical Automation w firmie AIUT

BIO

Jerzy Greblicki jest kierownikiem działu Radical Automation w firmie AIUT. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie informatyki i automatyki. Od 1996 r. Związany z Wydziałem Elektroniki Politechniki Wrocławskiej gdzie uzyskał stopień doktora.  Realizował szereg projektów z zakresu architekty systemów przetwarzania w chmurze.
Przez ostatnie 10 lat pracował nad optymalizacją procesu logistyki dla przemysłu. Obecnie zajmuje się opracowywaniem, wdrażaniem i produkcją autonomicznych pojazdów AGV dla przemysłu motoryzacyjnego. Jest także odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie rozwiązań Internetu Rzeczy dla Przemysłu 4.0.

PRELEGENT

Przemysław Czapski

inżynier, reliability consultant, HBM PRENSCIA

BIO

Pracuje w firmie HBM Prenscia od 2015 roku, a niezawodnością zajmuje się od ponad 10 lat. Pomaga firmom wdrażać program niezawodnościowy, analizuje dane przeżycia i modeluje systemy, uczy użytkowników obsługi oprogramowania ReliaSoft, szkoli z prawidłowego stosowania metod statystycznych. Uczestnik i prelegent na wielu konferencjach poświęconych tematyce niezawodności oraz utrzymania ruchu. Niezmordowany promotor metodologii poprawiających niezawodność produktów.

PRELEGENT

Łukasz Pieniak

Account  Manager CEE, HBM PRENSCIA

BIO

Przedsiębiorca, kierownik projektów, od 2013 roku Account  Manager CEE w firmie HBM PRENSCIA należącej do grupy Spectris. Na co dzień odpowiedzialny za rozwój firmy w Europie Centralno – Wschodniej.  Specjalizuje się w kompleksowym udoskonalaniu procesów niezawodnościowych w przedsiębiorstwach. Posiada doświadczenie w realizacji projektów międzynarodowych w zakresie analizy danych. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego  oraz Executive MBA Polskiej Akademii Nauk.

PRELEGENT

Anna Bławat – Świercz

Territory Sales Manager, Monolit IT Sp z o.o.

BIO

Absolwentka wydziału psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, manager sprzedaży z 14-letnim doświadczeniem w branży IT, od 10 lat związana z trójmiejskim integratorem rozwiązań informatycznych – firmą Monolit  IT. Uczestniczka wielu konferencji branżowych i szkoleń z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Odpowiedzialna za sprzedaż towarów i usług w ramach projektów związanych z budową infrastruktury informatycznej. Współautorka bloga Monolit IT. Pasjonatka zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Od lat przekonuje Klientów, że działalność cyberprzestępców stanowi w XXI wieku jedno z głównych zagrożeń dla zachowania ciągłości biznesowej przedsiębiorstw.

PRELEGENT

Rafał Bielecki

przedsiębiorca

BIO

Jest przedsiębiorcą, którego uczyła bardziej praktyka niż uczelnia (dopiero teraz studiuje w wieku 36 lat). Jego główna firma, Selma zajmuje się handlem kruszywami i kamieniami ozdobnymi. Ma za sobą, oprócz udanych przedsięwzięć, także poważne porażki, które znacząco wpłynęły na jego życie, oducza się między innymi pracoholizmu i perfekcjonizmu. Uważa, że przedsiębiorczość to wiedza o tym, co i od kogo kupić. Fantastycznie dogaduje się z inżynierami i rzemieślnikami, a jego hobby to ciągłe usprawnianie swojej firmy. Z żoną i trójką dzieci mieszka w Warszawie.

Michał Hałas

Gospodarz konferencji

323