PRELEGENCI

David Knott

KEYNOTE SPEAKER

David pracował w firmie Rolls-Royce plc przez 39 lat, z czego ostatnich 10 jako Senior Manager odpowiedzialny za portfel projektów innowacyjnych. Jako szef badań i technologii (inżynieria systemów) kierował globalną siecią interdyscyplinarnych specjalistów, badaczy i programistów, rozwijając narzędzia, nakierowane na ulepszanie procesów projektowania technicznego, które są wykorzystywane w firmie Rolls-Royce na całym świecie.

Zaczynał w Rolls Royce, jako stażysta. Niemal 20 lat był konstruktorem i później szefem zespołu rozwijającego nowe silniki lotnicze. Wówczas jako lider zespołu projektowego silnika „Trent” wygenerował dwa patenty, które stały się laureatami nagrody patentowej najwyższej wartości Rolls-Royce. Poza tym jest autorem 26 patentów. Ostatnie 20 lat jego kariery związane było z badaniami mającymi na celu dostarczanie innowacji w dziedzinie produktów, procesów i narzędzi. W tym czasie poznał sposoby na synergię środowiska akademickiego i przemysłu.

PRELEGENT

Jerzy Obojski

Senior Principal Quality Assurance R&D

BIO

Inżynier mechanik, autor licznych patentów, współautor książki „Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań”, posiadacz certyfikatu Level 3 MATRIZ. Trener i konsultant w GRUPIE ODITK. Znawca tematyki Design to Value (DtV) oraz Design to Cost (DtC), propagator metodologii TRIZ, nie tylko w Polsce.

Od roku 2007 związany z koncernem ABB, gdzie wspiera praktyczną implementację TRIZ, DtV i DfC w działach R&D w różnych krajach. Jego kariera jest związana z rozwojem nowych produktów i usprawnieniami już istniejących. W latach 2007-2010 w polskim ABB odpowiadał za zakończoną sukcesem realizację złożonych projektów dla lokalizacji na Syberii. Obecnie skupia się na konsultingu i szkoleniach w ramach szeroko rozumianej wartości dodanej oraz bierze czynny udział w kreśleniu strategii biznesowych dla nowych produktów.

PRELEGENT

Aleksander Wyciślik

Continuous Improvement Manager

BIO

Doświadczony manager w obszarach doskonalenia procesów oraz wdrażania Lean Management. Absolwent Politechniki Śląskiej i MBA Executive na Akademii WSB. Główne kompetencje to budowa zwycięskich strategii wdrożeń Lean Management, zmiana kultury organizacyjnej, prowadzenie warsztatów w zakresie narzędzi i metodologii Lean (5S, SMED, TPM, VSM, VM, PPS).

PRELEGENT

Tomasz Michalik

Dyrektor Techniczny

BIO

Doświadczony menadżer, zarządza obszarami związanymi z nowymi wdrożeniami, a także ze wsparciem technicznym. Ukończył Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie w 1992r. Doświadczenia zawodowe zbierał na stanowisku Development & Engineering Manager w Philips Components, Dyrektora ds. Rozwoju w Rosti Obecnie Dyrektor ds. Rozwoju w SMP Poland. Zakres prowadzonych przez niego projektów jest bardzo szeroki. Oprócz tych spektakularnych, związanych z relokacją produkcji i linii technologicznych z USA, Danii, UK do Polski i Chin, także projekty związane z wdrażaniem nowych wyrobów, nowych materiałów i technologii, często rozwiązań autorskich, pozwalających uzyskać bądź powiększyć przewagę konkurencyjną. Aktualnie zarządza grupą kilkudziesięciu inżynierów pracujących w obszarach konstrukcji, jak i wsparcia technologicznego. W centrum jego zainteresowań jest budowa i wdrażanie systemów oraz efektywnych procesów ciągłej poprawy w obszarze wdrażania nowych wyrobów dla przemysłu samochodowego. Ponadto metody statystyczne wspierające budowę ścieżek rozwoju – zarówno wyrobów, jak i technologii. Drugi obszar skupienia to zastosowanie narzędzi TRIZ w pracy technologa i konstruktora.

PRELEGENT

Tomasz Niechciał

lider innowacji, inżynier konstruktor

BIO

Inżynier konstruktor, absolwent kierunku „Mechanika i Budowa Maszyn” Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również podyplomowe studia „Zarządzanie innowacją” na Uniwersytecie SWPS.

PRELEGENT

Katarzyna Czapska

Solutions Expert Worldwide Coordinator, Czlonek Zarzadu

BIO

Pracuje w Gemalto od 15 lat. Aktualnie zarządza miedzynarodowym zespołem odpowiedzialnym za przygotowanie ofert usług do weryfikacji tożsamości i bezpiecznego przekazywania danych między ludźmi i urządzeniami w coraz bardziej połączonym świecie. Gemalto jest liderem rynku cyfrowego bezpieczeństwa, obsługującym ponad 30000 klientów biznesowych i rządowych w 180 krajach, notowanym na giełdzie w Amsterdamie i Paryżu.

Po studiach na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki na Politechnice Gdańskiej, Katarzyna pracowała w dziale rozwoju oprogramowania, a potem zarządzała zespołami, które opracowują oprogramowanie. Znajomość sposobu działania produkcji pozwoliła jej na przygotowanie innowacyjnego podejścia do sposobu wydawania kart bankowych w jednym z krajów Półwyspu Arabskiego, w efekcie powstała największa na świecie sieć szybkiej personalizacji.

PRELEGENT

Jakub Sielewiesiuk

Dyrektor zarządzający, Partner, Rzecznik patentowy

BIO

Partner i prezes zarządu kancelarii AOMB BV w Polsce, od dziesięciu lat rzecznik patentowy i europejski rzecznik patentowy. Nie tylko przygotowuje zgłoszenia patentowe i reprezentuje klientów w sprawach własności przemysłowej. Pomaga tworzyć strategię zarządzania własnością przemysłową dla całych przedsiębiorstw. Wcześniej studiował modelowanie matematyczne i fizykę teoretyczną a doktorat uzyskał z chemii. Gdyby mógł ponownie wybrać zawód, to zostałby wcześniej rzecznikiem patentowym.

PRELEGENT

Dorota Kabat

 Trener, Konsultant

BIO

Trener, konsultant, coach. Praktyk i fan TRIZ. W pracy trenerskiej zrealizowała ponad 3000 dni szkoleniowych.
Zajmuje się szkoleniami z zakresu kompetencji miękkich. Szczególnie ważny dla niej obszar to efektywne i kreatywne rozwiązywanie problemów w biznesie. I ta tematyka przywiodła ją do TRIZ.
Absolwentka Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada akredytowany certyfikat coacha ICF oraz międzynarodową licencję N.E.W.S™ do pracy facylitacyjnej i coachingowej na poziomach  Organizacji, Zespołu i Rozwoju Indywidualnego. W pracy trenerskiej i coachingowej propaguje praktyczne  wykorzystanie TRIZ w tematyce HR, społecznej i psychologicznej. Prywatnie angażuje się w działania na rzecz pomocy i integracji osób niepełnosprawnych.

PRELEGENT

Tomasz Duda

Regional Technical Manager

BIO

Dołączył do 3M w 2005 r. i objął pozycję dyrektora ds. technologii. Jego zadaniem było stworzenie struktury centrum R&D w oddziale 3M we Wrocławiu.
W 2008 r. ukończył studia MBA na Uniwersytecie Minnesoty – Carlson School of Management w kooperacji ze Szkołą Główna Handlową w Warszawie.
W 2010 r. został oddelegowany przez firmę 3M do pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie spędził 2,5 roku. W głównej siedzibie 3M w St. Paul pracował jako dyrektor w Korporacyjnym Centrum Badań i Rozwoju, a następnie objął stanowisko dyrektora w laboratoriach materiałów ściernych oraz taśm i klejów przemysłowych.
Doświadczenie oraz sieć kontaktów, jakie zdobył w Stanach Zjednoczonych, pozwoliły mu na pełne rozwinięcie ośrodka R&D 3M we Wrocławiu.
Od 2012 r. ponownie pełnił funkcję dyrektora ds. technologii 3M w Polsce, od 2018 natomiast pełni funkcję dyrektora ds. technologii dla regionu 3M Poland & Ukraine.

PRELEGENT

Piotr Osimowicz

Szef zespołu wsparcia aplikacji bankowych

BIO

Inżynier i szef zespołu wsparcia aplikacji bankowych. 18 lat doświadczenia w IT z czego 10 lat w środowiskach międzynarodowych i różnokulturowych. Zaczynał od zabaw z programowaniem BASIC na pierwszych komputerach klasy PC. Zawodowo pracował w IT dla szpitali, firm rodzinnych, w outsorcingu oraz dużych korporacji produkcyjnych. Posiada doświadczenie w pracy z zespołami z Indii, krajów skandynawskich czy Holandii. Osobiście fan niemieckiej rzetelności. Od 2 lat z Bankiem Nordea buduje potencjał ludzki i przezwycięża opór przed zmianą. Prywatnie interesuje się wirtualizacją, chmurami obliczeniowymi i infrastrukturą IT. 18 lat doświadczenia w IT z czego 10 lat w środowiskach międzynarodowych i różnokulturowych. Zaczynał od zabaw z programowaniem BASIC na pierwszych komputerach klasy PC. Zawodowo pracował w IT dla szpitali, firm rodzinnych, w outsorcingu oraz dużych korporacji produkcyjnych. Posiada doświadczenie w pracy z zespołami z Indii, krajów skandynawskich czy Holandii. Osobiście fan niemieckiej rzetelności. Od 2 lat z Bankiem Nordea buduje potencjał ludzki i przezwycięża opór przed zmianą. Prywatnie interesuje się wirtualizacją, chmurami obliczeniowymi i infrastrukturą IT.

Michał Hałas

Gospodarz konferencji

323