Prelegenci

Keynote speaker

dr hab. Grzegorz Brona – CEO w Creotech Instruments S.A.

dr hab. Grzegorz Brona

 

Naukowiec, który osiąga sukcesy biznesowe.


Fizyk, przedsiębiorca i nauczyciel akademicki. W latach 2018–2019 prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Współzałożycieli i Prezes zarządu Creotech Instruments S.A., największej polskiej spółki działającej w branży kosmicznej, która od niedawna tworzy też pierwszy polski komputer kwantowy.


Od 2009 do 2011 pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, gdzie odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania oraz zarządzanie jednym z zespołów badawczych pracujących przy Wielkim Zderzaczu Hadronów, zajmującym się zagadnieniami chromodynamiki kwantowej. Pełni również funkcję koordynatora Rady Sektorowej do spraw Kompetencji Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego, zasiada w Komitecie Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.


Jest współautorem kilkuset artykułów naukowych publikowanych w periodykach naukowych takich jak „Physical Review Letters”, „Nuclear Instruments and Methods” i „Nature” oraz książki "Człowiek. Istota kosmiczna".
 

PRELEGENCI

MARIUSZ SKWARCZYŃSKI

MARIUSZ SKWARCZYŃSKI

 

dr inż. Mariusz Skwarczyński, obecnie kierownik projektu „Wentylacja dla szkół i domów” w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, poprzednio dyrektor ds. strategii i rozwoju w firmie produkcyjnej HVAC oraz adiunkt na uczelni wyższej.

 

Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń. Stypendysta TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda oraz Duńskiej Agencji Edukacji Międzynarodowej na Duńskim Uniwersytecie Technicznym.

 

Hobby: innowacje, podróże, szachy.

MARCIN KOMUDA

MARCIN KOMUDA

 

Absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, ukończył studia podyplomowe z Zarządzani Projektami. Konstruktor, ekspert w rozwijaniu i wdrażaniu wyrobów medycznych, od 13 lat związany z tą branżą, autor licznych patentów. Konstruktor / Design Engineer.

MICHAŁ HAŁAS

MICHAŁ HAŁAS

 

Ceniony za otwieranie myślenia. Szkolenia, które prowadził, często były przełomowym wydarzeniem w karierach uczestników. Gospodarz Technovation Forum. Trener z ponad 20 letnim doświadczeniem, a także wieloletni członek Rady Nadzorczej GRUPY ODITK. Inżynier zarządzania i projektowania systemów produkcyjnych oraz absolwent Business School w Wolverhampton University. Historię zawodową rozpoczął w Wielkiej Brytanii – w Ricoh i Viscose Closures, w Polsce w AT&T oraz Lucent Technologies. Pierwszy prezes IPMA Polska, popularyzator Zarządzania Projektami, TRIZ, DFA i DFM. Autor licznych artykułów, nie tylko o TRIZ.

MATEUSZ DYRDA

MATEUSZ DYRDA

 

WOJCIECH GOŁĘBIOWSKI

WOJCIECH GOŁĘBIOWSKI

Z wykształcenia automatyk-robotyk, czyli taki rodzaj inżyniera, który zna się na wszystkim po trochu, a na niczym porządnie. Większość kariery poświęcił na projektowanie rzeczy i doprowadzanie do ich produkcji: od zabawek, przez różne zakręcone mechaniczno-elektroniczno-optyczne urządzenia, do całkiem sporych maszyn, zajmował się też na symulacjami, modelowaniem fizycznym i analizą danych. Uważa się za człowieka pogranicza i tłumacza: na przykład pomiędzy zarządzającymi a inżynierami, nauką a biznesem, programistami a sprzętowcami.

IWONA SKIBA

IWONA SKIBA

 

Ekspert w zakresie projektowania i organizowania procesów rozwojowych dedykowanych kadrze menadżerskiej i pracownikom, które inspirują do zmian i uwalniają potencjał tkwiący w osobach, zespołach i całych organizacjach. Od 20 lat odpowiada za największy obszar biznesowy GRUPY ODITK, zarządzając projektami dla klientów- liderów polskiego rynku z różnych branż: bankowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, IT.

 

Jej publikacje z tematyki leadershipu ukazują się w Gazecie Finansowej, magazynie Home & Market, Production Manager. Występuje na konferencjach branżowych i w debatach dotyczących przyszłości działań rozwojowych. Jest  akredytowanym trenerem międzynarodowej metodologii N.E.W.S.TM w obszarze programów dotyczących leadershipu: Managera as Coach i Manager as a Team Navigator.

JERZY OBOJSKI

JERZY OBOJSKI

 

Inżynier mechanik, autor licznych patentów, współautor książki „Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań”, posiadacz certyfikatu Level 3 MATRIZ. Trener i konsultant w GRUPIE ODITK. Znawca tematyki Design to Value (DtV) oraz Design to Cost (DtC), propagator metodologii TRIZ, nie tylko w Polsce. Od 2007 roku związany z tą częścią koncernu ABB, która została przejęta przez Hitachi. Wspiera tam praktyczną implementację TRIZ, DtV i DtC w działach R&D w różnych krajach. Jego kariera jest związana z rozwojem nowych produktów i usprawnieniami już istniejących. Obecnie skupia się na konsultingu i szkoleniach w ramach szeroko rozumianej wartości dodanej oraz bierze czynny udział w kreśleniu strategii biznesowych dla nowych produktów.

TOMASZ MICHALIK

TOMASZ MICHALIK

 

MAREK ZALESKI

MAREK ZALESKI

 

KONRAD KLEPACKI

KONRAD KLEPACKI

 

Wynalazca, kierownik projektów, przedsiębiorca. Pomiędzy typowymi działaniami R&D doradza i szkoli w GRUPIE ODITK. Posiada ponad 10 lat doświadczenia korporacyjnego jako kierownik projektów związanych z branżą automotive oraz tworzeniem zaawansowanych systemów IT i ICT. Jednak miłością Konrada są innowacje: był między innymi współzałożycielem start-upu Barobot, gdzie stworzył i skomercjalizował robotyczną maszynę barmańską. Jest niezwykłą na skalę Polski osobą, jeśli chodzi o zwycięstwa w konkursach innowacyjnych, począwszy od praktycznych produktów dla Decathlonu, po system sterowania satelitami dla amerykańskiego Air Force Space Command. Aktualnie zajmuje się w start-upie searis.pl rozwojem bezzałogowej łodzi autonomicznej przeznaczonej do realizacji naukowych celów hydrograficznych. Jako ekspert TRIZ i entuzjasta nauki, łączy ciekawość badacza z pragmatyzmem koniecznym w sektorze prywatnym.

MICHAŁ GRZYMAŁA-MOSZCZYŃSKI

MICHAŁ GRZYMAŁA-MOSZCZYŃSKI

 

Inżynier, menager, przedsiębiorca absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Od 8 lat związany z branżą druku 3D. Jeden z założycieli spółki Sinterit - przez długo jednej z dwóch firm na świecie produkujących kompaktowe drukarki SLS do tworzyw sztucznych.

 

ANGELIKA KACZYŃSKA

ANGELIKA KACZYŃSKA

 

Doktor nauk biologicznych, biotechnolog z 12-letnim doświadczeniem w stosowaniu i rozwijaniu technik badawczych i wyspecjalizowanych modeli in vitro w projektach z dziedziny badań nad nowymi terapiami antynowotworowymi. Ekspertka w zakresie terapii celowanych, sygnalizacji wewnątrzkomórkowej oraz mechanizmów programowanej śmierci komórek. Kierowniczka dwóch projektów w ramach grantów dla młodych naukowców. Autorka i współautorka publikacji, doniesień konferencyjnych oraz zgłoszeń patentowych. Laureatka nagród: InnoDoktorant, Kształcimy Najlepszych, Nagrody im. Jerzego Masłowskiego oraz Stypendium współfinansowanego przez Federację Rosyjską i UNESCO.  Absolwentka Akademii Kompetencji Menedżera w Akademii Leona Koźmińskiego.

 

ADRIANA KRZYSZTOF

ADRIANA KRZYSZTOF