Prelegenci

Główny partner konferencji

IKEA Industry Poland Sp. z o.o.

dr hab. Grzegorz Brona

 

Naukowiec, który osiąga sukcesy biznesowe.


Fizyk, przedsiębiorca i nauczyciel akademicki. W latach 2018–2019 prezes Polskiej Agencji Kosmicznej. Współzałożycieli i Prezes zarządu Creotech Instruments S.A., największej polskiej spółki działającej w branży kosmicznej, która od niedawna tworzy też pierwszy polski komputer kwantowy.


Od 2009 do 2011 pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, gdzie odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania oraz zarządzanie jednym z zespołów badawczych pracujących przy Wielkim Zderzaczu Hadronów, zajmującym się zagadnieniami chromodynamiki kwantowej. Pełni również funkcję koordynatora Rady Sektorowej do spraw Kompetencji Przemysłu Lotniczo-Kosmicznego, zasiada w Komitecie Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.


Jest współautorem kilkuset artykułów naukowych publikowanych w periodykach naukowych takich jak „Physical Review Letters”, „Nuclear Instruments and Methods” i „Nature” oraz książki "Człowiek. Istota kosmiczna".
 

PRELEGENCI

MICHAŁ HAŁAS

MICHAŁ HAŁAS

 

Ceniony za otwieranie myślenia. Szkolenia, które prowadził, często były przełomowym wydarzeniem w karierach uczestników. Gospodarz Technovation Forum. Trener z ponad 20 letnim doświadczeniem, a także wieloletni członek Rady Nadzorczej GRUPY ODITK. Inżynier zarządzania i projektowania systemów produkcyjnych oraz absolwent Business School w Wolverhampton University. Historię zawodową rozpoczął w Wielkiej Brytanii – w Ricoh i Viscose Closures, w Polsce w AT&T oraz Lucent Technologies. Pierwszy prezes IPMA Polska, popularyzator Zarządzania Projektami, TRIZ, DFA i DFM. Autor licznych artykułów, nie tylko o TRIZ.

JERZY OBOJSKI

JERZY OBOJSKI

 

Inżynier, autor patentów w UE, USA, Kanadzie i Chinach.  Praktyk i trener TRIZ i metod DFX o długoletnim doświadczeniu. Konstruktor, konsultant i trener przy wielu projektach, których celem było obniżenie kosztów i skrócenie czasu montażu.

W ostatnich latach więcej czasu spędzał w Azji niż w Europie, pomagając – szczególnie chińskim i indyjskim oddziałom Hitachi we wprowadzaniu innowacji. Konsultuje także projekty oszczędnościowe oraz jest wzywany do najtrudniejszych problemów w zakładach swojego koncernu.

KONRAD KLEPACKI

KONRAD KLEPACKI

 

Wynalazca, kierownik projektów, przedsiębiorca. Pomiędzy typowymi działaniami R&D doradza i szkoli w GRUPIE ODITK. Posiada ponad 10 lat doświadczenia korporacyjnego jako kierownik projektów związanych z branżą automotive oraz tworzeniem zaawansowanych systemów IT i ICT. Jednak miłością Konrada są innowacje: był między innymi współzałożycielem start-upu Barobot, gdzie stworzył i skomercjalizował robotyczną maszynę barmańską. Jest niezwykłą na skalę Polski osobą, jeśli chodzi o zwycięstwa w konkursach innowacyjnych, począwszy od praktycznych produktów dla Decathlonu, po system sterowania satelitami dla amerykańskiego Air Force Space Command. Aktualnie zajmuje się w start-upie searis.pl rozwojem bezzałogowej łodzi autonomicznej przeznaczonej do realizacji naukowych celów hydrograficznych. Jako ekspert TRIZ i entuzjasta nauki, łączy ciekawość badacza z pragmatyzmem koniecznym w sektorze prywatnym.

JAROSŁAW MAĆKÓW

JAROSŁAW MAĆKÓW

Senior Production Manager. Od 13 lat zdobywa i kształci swoją wiedzę i doświadczenie w obszarze przemysłu wytwórczego.Poza pracą zawodową współpracuje z UE Wrocław, badając wykorzystanie narzędzi symulacyjny do podejmowania strategicznych decyzji biznesowych.

 

 

JĘDRZEJ PASALSKI

JĘDRZEJ PASALSKI

 

Jędrzej zarządza działem BIM w jednym z wiodących brytyjskich biur projektowych. Do zespołu dołączył niedługo po otwarciu studia we Wrocławiu i od tego czasu przebył drogę od asystenta architekta do szefa działu BIM (metodyka zarządcza w budownictwie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii) i jednego z Associate Directors. Jędrzej dba o to, żeby wszystkie procesy i narzędzia stworzone przez zespół BIM odzwierciedlały rzeczywiste potrzeby i dobrze wpisywały się w system pracy projektantów. Jako członek ARB i IARP kontynuuje pracę jako architekt, wierząc że efektywny BIM  ma sens, gdy odnosi się do działań projektowych. Jędrzej jest Instruktorem Autodesk oraz Certyfikowanym Członkiem BIM Level 2 BRE Academy. Współpracuje z Europejskim Centrum Certyfikacji BIM w charakterze konsultanta i eksperta. Jest również jednym z wykładowców studiów podyplomowych o tematyce BIM. W swoich dotychczasowych działaniach realizował wdrożenia BIM w biurach architektonicznych, autorskie szkolenia z oprogramowania wspierającego modelowanie i zarządzanie informacją oraz występował jako prelegent i panelista w polskich i międzynarodowych wydarzeniach branżowych. Jest współorganizatorem konferencji BIM Meetup Polska- inicjatywy zrzeszającej społeczność branży budowlanej z całego kraju.

MONIKA CZECH

MONIKA CZECH

 Monika jest Dyrektorem Działu Inżynierii w Polsce, Eaton eMobility. Odpowiada za zespół inżynierów emobility, który wspiera projektowanie i rozwój linii produktów elektromobilności, w tym produktów PD&P, DCDC i falowników. Pracuje w firmie Eaton niemal 20 lat, pełniąc stopniowo coraz bardziej odpowiedzialne role w grupie pojazdów  mechanicznych poprzez  sprzęgła i skrzynie biegów do odpowiedzialności za produkty związane z pojazdami elektrycznymi. Od stycznia 2019 r. dołączyła do zespołu eMobility i obecnie odpowiada za dział rozwoju produktów emobility Eaton Polska.
Monika jest magistrem inżynierem mechanikiem (automatyka i robotyka) na Politechnice Gdańskiej oraz MBA na Uniwersytecie Gdańskim
W wolnym czasie Monika lubi spędzać czas z rodziną, grać w koszykówkę, jeździć na łyżwach i spacerować ze swoim labradorem.

ANDRZEJ MENCINA

ANDRZEJ MENCINA
 
Od 20 lat związany z przemysłem motoryzacyjnym. Zdobytym doświadczeniem na polu szeroko pojętego wytwarzania, jakości oraz zarządzania ryzykiem dzielił się z inżynierami na szkoleniach od Kanady, Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Brazylii przez Portugalię, Hiszpanię, Niemcy, Polskę, Czechy, Rumunię po RPA, Indie i Chiny. Zwycięzca nagrody ZF Excellence Award (2017) za stworzenie i wdrożenie narzędzia do oceny prawdopodobieństwa źródłowych przyczyn niepożądanych zdarzeń.
Projektował systemy optymalizacji decyzji menedżerskich z wykorzystaniem uczenia maszynowego i wnioskowania w oparciu o sieci Bayesa. Jako przełożony buduje zespoły bazując na mocnych stronach i naturalnych predyspozycjach pracowników. Skuteczność osiąga poprzez podejście – myśl inaczej, zarządzaj scenariuszami. Dzisiejsze „nie da się ” lub „nie ma” nie traktuje jako deficytu a szansę, może zwyczajnie jeszcze nikt tego nie wymyślił. Zawodowo pasjonuje się inwentyką, automatyzacją i digitalizacją a prywatnie łapie równowagę w analogowej ciemni fotograficznej.

 

ANDRZEJ TUSK

ANDRZEJ TUSK

 Zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Badań i Rozwoju we Franke Foodservice Systems - światowego lidera w branży sprzętu dla restauracji segmentu QSR (Quick Service Restaurants). W czasie swojej kariery prowadził wiele projektów o kluczowym znaczeniu dla firmy Franke. Jest absolwentem wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej a jego wiedza ekspercka obejmuje między innymi, takie zagadnienia jak: rozwój produktu, organizacja zespołów technicznych, bezpieczeństwo i niezawodność produktu oraz zagadnienia prawne związane z wprowadzeniem produktu do obrotu.
W swojej karierze wykorzystuje styl zarządzania oparty na zaufaniu, otwartości i transparentności względem zespołów z którymi pracuje. Dąży do tworzenia zespołów HPT (High-Performing Teams), które uważa za niezbędne dla sukcesu organizacji.

SEBASTIAN SUCHY

SEBASTIAN SUCHY

 

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Posiada 20 letnie doświadczenie w wdrażaniu i wsparciu rozwiązań z obszaru systemów i infrastruktury IT, inżynierii testu oraz procesów produkcyjnych i biznesowych.
Od 10 lat aktywnie związany z obszarem zarządzania projektami i zespołami wsparcia technicznego w zakładzie produkcyjnym Dell Technologies. Ukierunkowany na ciągłe doskonalenie i podnoszenie efektywności procesów produkcyjnych, jak również wsparcia operacji i optymalizacji metod pracy w tym obszarze.

PRELEGENT

PRELEGENT
Już wkrótce

PRELEGENT

PRELEGENT
Już wkrótce

 

PRELEGENT

PRELEGENT

już wkrótce

MARIUSZ SKWARCZYŃSKI

MARIUSZ SKWARCZYŃSKI

 

dr inż. Mariusz Skwarczyński, obecnie kierownik projektu „Wentylacja dla szkół i domów” w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, poprzednio dyrektor ds. strategii i rozwoju w firmie produkcyjnej HVAC oraz adiunkt na uczelni wyższej.

 

Posiada uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń. Stypendysta TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda oraz Duńskiej Agencji Edukacji Międzynarodowej na Duńskim Uniwersytecie Technicznym.

 

Hobby: innowacje, podróże, szachy.

MARCIN KOMUDA

MARCIN KOMUDA

 

Absolwent Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, ukończył studia podyplomowe z Zarządzani Projektami. Konstruktor, ekspert w rozwijaniu i wdrażaniu wyrobów medycznych, od 13 lat związany z tą branżą, autor licznych patentów. Konstruktor / Design Engineer.

MICHAŁ HAŁAS

MICHAŁ HAŁAS

 

Ceniony za otwieranie myślenia. Szkolenia, które prowadził, często były przełomowym wydarzeniem w karierach uczestników. Gospodarz Technovation Forum. Trener z ponad 20 letnim doświadczeniem, a także wieloletni członek Rady Nadzorczej GRUPY ODITK. Inżynier zarządzania i projektowania systemów produkcyjnych oraz absolwent Business School w Wolverhampton University. Historię zawodową rozpoczął w Wielkiej Brytanii – w Ricoh i Viscose Closures, w Polsce w AT&T oraz Lucent Technologies. Pierwszy prezes IPMA Polska, popularyzator Zarządzania Projektami, TRIZ, DFA i DFM. Autor licznych artykułów, nie tylko o TRIZ.

MATEUSZ DYRDA

MATEUSZ DYRDA

 

WOJCIECH GOŁĘBIOWSKI

WOJCIECH GOŁĘBIOWSKI

Z wykształcenia automatyk-robotyk, czyli taki rodzaj inżyniera, który zna się na wszystkim po trochu, a na niczym porządnie. Większość kariery poświęcił na projektowanie rzeczy i doprowadzanie do ich produkcji: od zabawek, przez różne zakręcone mechaniczno-elektroniczno-optyczne urządzenia, do całkiem sporych maszyn, zajmował się też na symulacjami, modelowaniem fizycznym i analizą danych. Uważa się za człowieka pogranicza i tłumacza: na przykład pomiędzy zarządzającymi a inżynierami, nauką a biznesem, programistami a sprzętowcami.

IWONA SKIBA

IWONA SKIBA

 

Ekspert w zakresie projektowania i organizowania procesów rozwojowych dedykowanych kadrze menadżerskiej i pracownikom, które inspirują do zmian i uwalniają potencjał tkwiący w osobach, zespołach i całych organizacjach. Od 20 lat odpowiada za największy obszar biznesowy GRUPY ODITK, zarządzając projektami dla klientów- liderów polskiego rynku z różnych branż: bankowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, IT.

 

Jej publikacje z tematyki leadershipu ukazują się w Gazecie Finansowej, magazynie Home & Market, Production Manager. Występuje na konferencjach branżowych i w debatach dotyczących przyszłości działań rozwojowych. Jest  akredytowanym trenerem międzynarodowej metodologii N.E.W.S.TM w obszarze programów dotyczących leadershipu: Managera as Coach i Manager as a Team Navigator.

JERZY OBOJSKI

JERZY OBOJSKI

 

Inżynier mechanik, autor licznych patentów, współautor książki „Współczesna Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań”, posiadacz certyfikatu Level 3 MATRIZ. Trener i konsultant w GRUPIE ODITK. Znawca tematyki Design to Value (DtV) oraz Design to Cost (DtC), propagator metodologii TRIZ, nie tylko w Polsce. Od 2007 roku związany z tą częścią koncernu ABB, która została przejęta przez Hitachi. Wspiera tam praktyczną implementację TRIZ, DtV i DtC w działach R&D w różnych krajach. Jego kariera jest związana z rozwojem nowych produktów i usprawnieniami już istniejących. Obecnie skupia się na konsultingu i szkoleniach w ramach szeroko rozumianej wartości dodanej oraz bierze czynny udział w kreśleniu strategii biznesowych dla nowych produktów.

TOMASZ MICHALIK

TOMASZ MICHALIK

 

MAREK ZALESKI

MAREK ZALESKI

 

KONRAD KLEPACKI

KONRAD KLEPACKI

 

Wynalazca, kierownik projektów, przedsiębiorca. Pomiędzy typowymi działaniami R&D doradza i szkoli w GRUPIE ODITK. Posiada ponad 10 lat doświadczenia korporacyjnego jako kierownik projektów związanych z branżą automotive oraz tworzeniem zaawansowanych systemów IT i ICT. Jednak miłością Konrada są innowacje: był między innymi współzałożycielem start-upu Barobot, gdzie stworzył i skomercjalizował robotyczną maszynę barmańską. Jest niezwykłą na skalę Polski osobą, jeśli chodzi o zwycięstwa w konkursach innowacyjnych, począwszy od praktycznych produktów dla Decathlonu, po system sterowania satelitami dla amerykańskiego Air Force Space Command. Aktualnie zajmuje się w start-upie searis.pl rozwojem bezzałogowej łodzi autonomicznej przeznaczonej do realizacji naukowych celów hydrograficznych. Jako ekspert TRIZ i entuzjasta nauki, łączy ciekawość badacza z pragmatyzmem koniecznym w sektorze prywatnym.

MICHAŁ GRZYMAŁA
-MOSZCZYŃSKI

MICHAŁ GRZYMAŁA-MOSZCZYŃSKI

 

Inżynier, menager, przedsiębiorca absolwent Politechniki Krakowskiej oraz Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.

Od 8 lat związany z branżą druku 3D. Jeden z założycieli spółki Sinterit - przez długo jednej z dwóch firm na świecie produkujących kompaktowe drukarki SLS do tworzyw sztucznych.

 

ANGELIKA KACZYŃSKA

ANGELIKA KACZYŃSKA

 

Doktor nauk biologicznych, biotechnolog z 12-letnim doświadczeniem w stosowaniu i rozwijaniu technik badawczych i wyspecjalizowanych modeli in vitro w projektach z dziedziny badań nad nowymi terapiami antynowotworowymi. Ekspertka w zakresie terapii celowanych, sygnalizacji wewnątrzkomórkowej oraz mechanizmów programowanej śmierci komórek. Kierowniczka dwóch projektów w ramach grantów dla młodych naukowców. Autorka i współautorka publikacji, doniesień konferencyjnych oraz zgłoszeń patentowych. Laureatka nagród: InnoDoktorant, Kształcimy Najlepszych, Nagrody im. Jerzego Masłowskiego oraz Stypendium współfinansowanego przez Federację Rosyjską i UNESCO.  Absolwentka Akademii Kompetencji Menedżera w Akademii Leona Koźmińskiego.

 

TOMASZ CICHOCKI

TOMASZ CICHOCKI

 

 

Tomasz Cichocki po ukończeniu studiów na Wydziale Fizyki UW przez 10 lat pracował jako Project Manager i manager do spraw rozwoju w branży medialnej i telekomunikacyjnej. Odpowiadał za wprowadzanie na rynek nowych produktów B2B. Od 2010 pracuje jako coach i konsultant, przede wszystkim w obszarze projektowania i wdrażania zmian. Ma doświadczenia w pracy z firmami produkcyjnymi. Specjalizuje się w facylitowaniu procesów strategicznych w organizacjach. Pracuje przede wszystkim z zarządami, kadrą managerską i trenerami wewnętrznymi. Uczestniczył w kilkunastu skomplikowanych projektach rozwojowych, obejmujących pogłębioną analizę potrzeb, opracowanie planów działania, aktywności wdrożeniowe i ewaluacyjne. Od 2012 na zlecenie Komisji Europejskiej wspomaga międzynarodowe konsorcja realizujące projekty badawcze w obszarze komercjalizacji wyników.

Ukończył kursy PRINCE2 Foundation, szkołę trenerów biznesu Grupy TROP, kurs coachingu The Art and Science of Coaching Erickson College International i Wszechnicy UJ, warsztaty dynamiki grupowej OPUS oraz szkołę facylitacji Wszechnicy UJ.

KAROL CZAPIK

KAROL CZAPIK

Karol Czapik jest właścicielem firmy konsultingowo – doradczej EFEKT PMO, posiada ponad 12 letnie doświadczenie menadżerskie w prowadzeniu programów i projektów w firmach o zasięgu globalnym jak i z lokalnymi liderami rynku w branżach takich jak e-commerce, logistyka, e-mobility, IT, telekomunikacja, outsourcing usług, finanse, OZE i R&D. Obecnie pomaga firmom odnosić sukces w biznesie poprzez mądre zarządzanie projektami.
Jest aktywnym członkiem IPMA Polska, członkiem Stowarzyszenia Service Process Improvement Network – SPIN w Krakowie i współautorem studiów podyplomowych pt. „Lean & Automation - Continuous Improvement.” Mentorem w FasterCapital akceleratorze dla młodych firm, Mentorem w Kraków Miastem Startupów, Mentorem Fundacji Polska Innowacyjna i członkiem innoShare Networks oraz konsultantem w PMO Global Alliance.

 

 

MATEUSZ MICHALAK

MATEUSZ MICHALAK

Inżynier R&D, project & team leader, pasjonat elektroniki i IoT. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku automatyka i robotyka, autor trzech wniosków grantowych do MNiSW na rozwój i promocję projektów realizowanych w trakcie studiów oraz lider realizujących je zespołów.


Od początku kariery zawodowej związany z pracami rozwojowymi nad produktami dla branży medycznej oraz biotech w ramach polskich oraz międzynarodowych zespołów. Na początku jako inżynier, następnie architekt, finalnie obejmując stanowiska lidera zespołu i projektów, będącego odpowiedzialnym za dostarczenie, rozwój, strategię i wizję produktu.

 

 

WOJCIECH DREWCZYŃSKI

WOJCIECH DREWCZYŃSKI

Przedsiębiorca, entuzjasta innowacji. Współtwórca międzynarodowego akceleratora Space3ac. Od 2014 roku zawodowo związany z działem inwestycji w funduszu Black Pearls VC. Zajmuje się kreowaniem i zarządzaniem programami akceleracyjnymi ze szczególnym nastawieniem na łączenie dużych przedsiębiorstw publicznych i korporacji z niewielkimi nowoczesnymi firmami typu startup. Jako wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego przybliża studentom aspekty związane z budowaniem i rozwojem startupów. Stworzył autorską metodę oceny korporacyjnej gotowości
do współpracy ze startupami — Startup Collaboration Readiness, a także
narzędzia do prowadzenia burzy mózgów i generowania nowych pomysłów. Na co dzień działa na rzecz rozwoju polskiego ekosystemu startupowego, również
poza granicami kraju. 

 

MAREK JAŻDŻEWSKI

MAREK JAŻDŻEWSKI
 

 

Aktualnie zajmuje się tworzeniem SSO IT na poziomie holdingu oraz odpowiedzialny jest za obszar IT we wszystkich spółkach NFM Group. Zorientowany na cel manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu w sektorze produkcji, głównie w firmach europejskich o międzynarodowym zasięgu.

Specjalista w zarządzaniu, planowaniu biznesowym oraz doskonaleniu procesów biznesowych.

Posiada doświadczenie w zarządzaniu i realizacji przemysłowych projektów budowlanych oraz migracji technologii, green field investment a także wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii oraz systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem.

 

 

MIROSŁAW CHAMERA

MIROSŁAW CHAMERA
 
Jest założycielem firmy konsultingowej ARIADNE Engineering AB.

Ukończył studia magisterskie na wydziale mechanicznym Politechniki Krakowskiej.
Zawodowo od 1992 roku realizuje się w Skandynawii. Jego doświadczenie zawodowe to analiza MES, optymalizacja konstrukcji, analiza tolerancji, ISO GPS i zarządzanie geometrią produktu. W ostatnich latach wraz z firmą mocno skupił się na wdrażaniu koncepcji Model Based Definition/Enterprise. Szczególnym obszarem jego kompetencji jest analiza tolerancji 3D i automatyzacja procesów kontroli jakości. Pośród Skandynawskich firm dla których ARIADNE realizowało projekty można wymienić TetraPak, ABB, Hitachi Energy, ASSA Abloy, Vestas czy Ericsson. Wspólnym mianownikiem tych projektów jest podwyższenie jakości produktu przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.

 

 

WITOLD KILIJAŃSKI

WITOLD KILIJAŃSKI

Ma kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w obszarze oprogramowania dedykowanego przedsiębiorstwom – początkowo zajmował się systemami typu ERP i HR (w latach 1995 – 2002 pracował w TETA SA, gdzie był Członkiem Zarządu).  Od 2002 do 2016 współwłaściciel CONTROLLING SYSTEMS – firmy wyspecjalizowanej w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych, wspomagających prowadzenie controllingu i zwiększanie efektywności organizacji.  Od 2015 Prezes Zarządu i współwłaściciel NewDataLabs – firmy zajmującej się ułatwianiem pracy z danymi i wdrażaniu technologii Tableau wspomagającej podejście One Page Reporting i Data Discovery. Jest jedynym w Polsce Partnerem Tableau w 100% skoncentrowanym na wdrożeniu tej technologii oraz jedynym w Europie Środkowej Gold Partnerem.

 Autor wielu publikacji na temat analizy, raportowania i wizualizacji danych, wykładowca wyższych uczelni, a także prelegent na licznych konferencjach branżowych. 

STANISŁAW WOWRA

STANISŁAW WOWRA


Od 2004 roku związany z symulacją komputerową. Swoją przygodę zaczynał jako inżynier CFD, następnie zajął się organizacją sprzedaży a obecnie jest wiceprezesem MESco. Jego pasją są symulacje komputerowe jak i wdrażanie ich u klientów. Wraz z zespołem, poza ciągłym wzrostem firmy, może poszczycić się tytułem najlepszego partnera firmy ANSYS w regionie EMEA zdobytym w 2014 roku jak i włączeniem firmy do prestiżowego grona partnerów o statusie Elite.


 

 

 

MAREK OLEKSYN

MAREK OLEKSYN
 

Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym w zakresie własności intelektualnej, w tym patentów, wzorów, praw autorskich, znaków towarowych, nieuczciwej konkurencji, nazw domen i baz danych. Reprezentuje klientów w sporach przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, Trybunałem Sprawiedliwości UE i sądami arbitrażowymi, a także w sprawach o unieważnienie i wygaszenie praw własności przemysłowej przed UPRP oraz EUIPO. Przygotowuje i negocjuje umowy dotyczące przeniesienia i licencji praw własności intelektualnej (w tym patentów, wzorów i know-how), przygotowuje opinie w sprawach związanych z IP oraz sporządza umowy z kluczowymi pracownikami dotyczące przeniesienia praw własności intelektualnej. Koordynuje sprawy sporne i projekty o charakterze transgranicznym. Wspiera klientów w projektach badawczo-rozwojowych. Jest autorem licznych publikacji z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz prawa reklamy. Wykłada na Uczelni Łazarskiego, w tym na studiach podyplomowych "MBA w Energetyce”, "Prawo w Biznesie Nowych Technologii” oraz "Prawo Pracy". Jest prawnikiem rekomendowanym w dziedzinie własności intelektualnej przez WTR 1000, Chambers Global oraz IAM Patent 1000