MICHAŁ HAŁAS, GRUPA ODITK
dr hab. Grzegorz Brona, CEO w Creotech Instruments S.A.
JERZY OBOJSKI, Hitachi, GRUPA ODITK
MAREK ZALESKI, industrialisation manager, proxy, Sonion
MARIUSZ SKWARCZYŃSKI, NCBR
WOJCIECH GOŁĘBIOWSKI, Exatel
MATEUSZ DYRDA, prezes, Stowarzyszenie Robotyków SKALP
ANGELIKA KACZYŃSKA, Lider Przedklinicznych Badań In Vitro w WPD Pharmaceuticals
IWONA SKIBA, Dyrektor Obszaru Szkoleń Psychologii Biznesu w GRUPIE ODITK
TOMASZ MICHALIK, dyrektor techniczny, SMP
Pracownicy R&D generują mnóstwo pomysłów, pod warunkiem że nie muszą uczestniczyć w ich realizacji, a tym bardziej być za nie odpowiedzialnym. Jak uczyć młodych inżynierów samodzielności w szukaniu rozwiązań, które można wdrożyć?
Jak efektywnie identyfikować wymagania odbiorcy prac R&D tak, by uzyskać jego maksymalną satysfakcję, przy minimalnym wydatku pracy zespołu?
Zadbanie o to, by efekty nieszablonowego myślenia naszych pracowników były widoczne, jest bardzo istotne. Jak udrożnić drogę od pomysłu do przemysłu?
Co dziś otwiera zupełnie nowe możliwości w budowie procesów i ich egzekwowaniu w sprawdzeniu statusu? W czasie panelu wymienimy się doświadczeniami, jakie oprogramowanie typu workflow stosujemy w pracy przy projektach, a jakich funkcjonalności nam brakuje. Porozmawiamy o tym, czy takie oprogramowanie może być pomocne, na przykład w zaawansowanej analizie funkcji i konstrukcji.
Oprócz późniejszego generowania pomysłów samo uszczegóławianie czym chcemy się zająć bywa sporym wyzwaniem, szczególnie w większych organizacjach. W czasie panelu będziemy rozmawiali o doświadczeniach w strategicznym kierunkowaniu prac R&D.
MICHAŁ GRZYMAŁA-MOSZCZYŃSKI, Sinterit
MARCIN KOMUDA, HTL Strefa
ADRIANA KRZYSZTOF, GRUPA ODITK