Relacje

Pierwsza edycja TECHNOVATION za nami!

 


W dniach 14-15 marca 2018 spotkaliśmy się w Bydgoszczy, by porozmawiać o innowacyjności technicznej. Dziękujemy Państwu za wspólny czas, pełen inspiracji i żywych dyskusji.

Wydarzenie zgromadziło ponad 100 uczestników – top managerów z różnych branż. Dyrektorzy Techniczni, Produkcji, Jakości oraz Badań i Rozwoju podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie innowacji.

Spotkanie otworzył Michał Hałas, Dyrektor Merytoryczny konferencji. Pierwszym wystąpieniem była prelekcja gościa specjalnego – Karen Gadd, Prezes Oxford Creativity (UK), światowej sławy ekspertki TRIZ i autorki bestsellera „TRIZ for Engineers: Enabling Inventive Problem Solving”.


Tego dnia wystąpili również: Tomasz Michalik, Dyrektor Techniczny Standard Motor Products Poland, Marek Zaleski, Industrialization Director, Członek Zarządu Sonion Polska, Daniel Pastuszka, Manager ds. wdrożeń PLM GM System, Wojciech Jopek, Koordynator Projektu Food Robotics oraz Danuta Dunajska i Michał Hałas z GRUPY ODITK.


Po prelekcjach odbyły się panele dyskusyjne, czyli obrady w mniejszym gronie. Uczestnicy mieli możliwość wyboru jednego z czterech tematów. Pierwszy dzień konferencji zakończył „Wieczór Technovation” – wspólna kolacja i wizyta w Warzelni Piwa Bydgoszcz.

Drugi dzień konferencji rozpoczął się zwiedzaniem zakładów PESA SA, największego polskiego producenta pojazdów szynowych. Właśnie z tego względu tegoroczną lokalizacją Technovation była Bydgoszcz.


Po zakończeniu zwiedzania rozpoczął się kolejny blok prelekcji. Wystąpili: Arkadiusz Sobkowiak, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju PESA, Andrzej Pruziński, Dyrektor Techniczny Esselte Polska, Zdzisław Dąbczyński, Przewodniczący Rady Nadzorczej WIMED, a także Dorota Kabat, Trener, Coach i Konsultant oraz Piotr Grzechowiak, Prezes Zarządu GRUPY ODITK. Moderatorzy paneli, które odbyły się poprzedniego dnia, zaprezentowali wnioski z dyskusji.


Technovation 2018 było pierwszą edycją tego wydarzenia. Niezmiernie cieszy fakt, że konferencja została bardzo dobrze przyjęta przez Uczestników. Średnia ocena tematyki TECHNOVATION 2018 to 5,14 (skala od 1 do 6, dane z ankiet ewaluacyjnych).


Najwyżej ocenione wystąpienia:

  1. Dorot Kabat, Trener, Coach i Konsultant, GRUPA ODITK, Jak zarządzać innowacyjnymi i kreatywnymi, lecz trudnymi pracownikami (5,57)
  2. Zdzisław Dąbczyński, Przewodniczący Rady Nadzorczej, WIMED, Innowacyjność czy szukanie rozwiązań: Mini TRIZ – przykład wdrożenia (5,43)
  3. Andrzej Pruziński, Dyrektor Techniczny, Esselte Polska, Wykorzystanie zasobów wewnętrznych do rozwiązywania zadań modernizacji i budowy maszyn (5,22)
  4. Wojciech Jopek, Koordynator Projektu, Food Robotics, Innowacyjny start-up w Polsce – jak finansować projekt na wczesnym etapie rozwoju (5,16)


Szczególną uwagę zwrócili Państwo na, niezmiernie ważną dla nas, wartość płynącą z dyskusji oraz możliwość zaczerpnięcia inspiracji od osób reprezentujących odmienne branże. Naszym celem jest, by TECHNOVATION stwarzało przestrzeń do networkingu oraz rozmów o innowacyjności z perspektywy różnych sektorów branży produkcyjnej.


Co do tematyki kolejnych edycji – wyrazili Państwo szczególne zainteresowanie TRIZ (metodologią rozwiązywania problemów technicznych i generowania innowacji), a także zagadnieniami z obszaru nowoczesnych technologii, przemysłu ciężkiego, patentów oraz miękkich aspektów zarządzania zespołami inżynierskimi.


Serdecznie dziękujemy za zaufanie i aktywny udział wszystkim Uczestnikom. Dziękujemy Prelegentom za podzielenie się doświadczeniem i przygotowanie inspirujących wystąpień. Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne TECHNOVATION, które odbędzie się 6-7 marca 2019 we Wrocławiu. Drugiego dnia zwiedzimy fabrykę autobusów VOLVO, gdzie zadbamy o dobre nagłośnienie 🙂

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z TECHNOVATION 2018.

Druga edycja TECHNOVATION za nami!

Czwarta edycja TECHNOVATION za nami!

 

 

Technovation Forum 2022 odbyło się 18-19 października w Gdańsku. W wydarzeniu, już po raz czwarty, uczestniczyli dyrektorzy techniczni, dyrektorzy produkcji i R&D z firm reprezentujących wiele branż.

 

Pierwszego dnia po wysłuchaniu kilkunastu wystąpień, uczestnicy podzielili się praktycznymi doświadczeniami podczas paneli dyskusyjnych. Wieczorem odbył się Campus Technovation, podczas którego uczestnicy mogli wymienić się wrażeniami z pierwszego dnia.  Drugi dzień minął również intensywnie. W pierwszej części odbyły się wystąpienia, a w drugiej części warsztaty na których podzieliśmy się najlepszymi praktykami w zakresie metodyk optymalizacji i innowacji dla R&D.

 

Dziękujemy za wspólny czas, pełen inspiracji i dyskusji.

Do zobaczenia na następnej edycji.

Trzecia edycja TECHNOVATION za nami!

 

 

Technovation Forum 2021 odbyło się 26-27 października w Warszawie. W wydarzeniu, już po raz trzeci, uczestniczyli dyrektorzy techniczni, dyrektorzy produkcji i R&D z firm reprezentujących wiele branż.

 

Pierwszego dnia po wysłuchaniu kilkunastu wystąpień, uczestnicy podzielili się praktycznymi doświadczeniami podczas paneli dyskusyjnych. Wieczorem odbyła się również gala, podczas której wręczono nagrody Technovation Awards, którymi wyróżniono wyjątkowe innowacje – związane z Polską i posiadające aspekt techniczny.

 

W konkursie zwyciężyły firmy:

1 miejsce: EC Engineering
2 miejsce: WIMED Spółka z o.o.
3 miejsce: NYBORG-MAWENT S.A.

 

Drugiego dnia odbyła się kolejna seria wystąpień. Uczestnicy zwiedzili też Global Solution Center firmy ABB.

 

Technovation Forum 2021 zostało zrealizowane w formule hybrydowej – stacjonarnie prelegenci i uczestnicy spotkali się w Warszawie, a wszystkie wystąpienia były również transmitowane online.

Dziękujemy za wspólny czas, pełen inspiracji i żywych dyskusji. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Piąta edycja TECHNOVATION za nami!



 
Za nami V - jubileuszowa edycja Technovation Forum. Tym razem gościliśmy w Poznaniu w dniach 20 - 21 marca 2024.

Pierwszego dnia, po wysłuchaniu kilkunastu wystąpień, uczestnicy podzielili się praktycznymi doświadczeniami podczas pięciu paneli dyskusyjnych. Wieczorem na uczestników czekała atrakcja w postaci gry hybrydowej Raven13 i kolacja. Drugi dzień minął również intensywnie. W pierwszej części odbyły się wystąpienia, a w drugiej części nasi uczestnicy zwiedzali największą fabrykę mebli IKEA Industry w Zbąszynku.

Dziękujemy za ten czas, czas wartościowych dyskusji i wymiany doświadczeń.

Do zobaczenia na następnej edycji